wtorek, 17 maja 2016

Dulux Kolory Świata

dulux kolory świata
Dulux Kolory Świata stanowi świetną kolekcję 81 barw, dla których inspiracją były najróżniejsze zakątki naszego globu. Farby te to lateksowe emulsje służące do malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach zamkniętych. Łatwość podczas aplikowania, bardzo szybkie i dokładne krycie orz ogromny wybór odcieni sprawiają, że produkty z serii Kolory Świata są jednymi z najchętniej kupowanych w swojej kategorii.

grecja
Seria Dulux Kolory Świata podzielona jest na 9 linii kolorystycznych, z której każda zawiera 9 odcieni. Tak niezwykłe barwy udało się uzyskać dzięki inspiracjom, które znajdują się na całym globie. Wśród odcieni bieli znajdziemy przede wszystkim barwy związane z Grecją – jakże charakterystycznym kolorem dla tego państwa jest biały. Bielone domy na zawsze pozostają w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję odwiedzić ten wspaniały kraj.

Z kolei dla odcieni z pogranicza beżu i brązu inspiracją były Indie. Południowa część Azji kojarzy nam się przede wszystkim ze smakowitym jedzeniem. W tę stronę poszli także projektanci serii, inspirując się jakże charakterystycznymi dla regionu wanilią oraz cynamonem czy hinduską herbatą ćaj. Wybierając odcienie żółtego udano się w podróż jeszcze dalej na południe – aż na Cejlon. Z kolei inspiracji związanych z pomarańczem szukano w hiszpańskiej Andaluzji – wino z Cordoby oraz pikantne gazpacho świetnie oddają ognistość tego regionu.

antarktyda
W poszukiwania fioletów udano się oczywiście do Francji. Nie mogło być inaczej gdyż tamtejsze równiny obfitują we wspaniałe lawendy oraz wrzosy. Inspiracją dla bardzo przyjemnej dla oka serii błękitów była Antarktyda. Barwy tamtejszego lodu oraz oceanu zostały świetnie oddane za pomocą odcieni takich jak lodowy brzask czy turkusowy klif. Ostatnią linią składającą się na serię Dulux Kolory Świata są zielenie, dla których inspiracją było Bali. Barwy tej indonezyjskiej wyspy związane są dziewiczą puszczą oraz plantacjami kawy i ryżu.

POWRÓT DO RZECZYWISTOŚCI

Chwilę mogliśmy pomarzyć, lecz teraz czas wrócić na ziemię. Farby z serii Dulux Kolory Świata nakładać możemy na trzy sposoby: za pomocą wałka, pędzla lub natryskowo. Produkty z tej linii to lateksowe emulsje cechujące się krótkim czasem schnięcia – w optymalnych warunkach wystarczą dwie godziny i możemy, w razie potrzeby oczywiście, zabierać się za nakładanie drugiej warstwy. Farby z serii Kolory Świata cechuje także wysoka wydajność. Za pomocą jednego litra możemy pomalować 14 metrów kwadratowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz