wtorek, 14 czerwca 2016

Dulux Family Zone

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie, tak jak ostatnio, farbom Dulux. Jednak zostawiamy już Kolory Świata i zajmiemy się produktami Family Zone, czyli drugą popularną serią tego producenta. Zgodnie z nazwą farby te powstały z myślą o rodzinie, mają one być bowiem jak najbardziej przyjazne mieszkańcom.


Dulux Family Zone to seria produktów, na którą składają się lateksowe emulsje gwarantujące lateksowe wykończenie. Przy tworzeniu tej farby największy nacisk kładziono na to, aby była możliwie jak najbardziej użytkownikowi oraz środowisku. Uzyskanie tego efektu było możliwie dzięki rezygnacji z rozpuszczalników i zminimalizowaniu zapachu do najniższego możliwego poziomu. Oczywiście wszystko to uzyskano przy zachowaniu wysokich właściwości kryjących i odporności na zmywanie charakterystycznych dla innych farb marki Dulux. Produkty z serii Family Zone możemy kupić aż w 30 bardzo atrakcyjnych kolorach. Zostały one wybrane we współpracy z architektami wnętrz. Dzięki temu mamy pewność, że paleta barw jest zróżnicowana, więc każdy znajdzie odcień, który dopasuje do kuchni, salony czy sypialni.

Aby mieć pewność, że powierzchnia, którą chcemy pomalować, będzie dobrze pokryta, powinniśmy nałożyć na nią dwie warstwy farby Dulux Family Zone. Oczywiście malowaną powierzchnię trzeba najpierw odpowiednio przygotować tak, aby były zwarte, suche i czyste. Jeśli na ścianach lub sufitach są powłoki stworzone przez farby klejowe, wapienne lub inne cechujące się słabą przyczepnością, musimy je całkowicie usunąć. Przygotowaną w ten sposób powierzchnię warto jeszcze przemyć dokładnie wodą – pozwoli to na usunięcie kurzu oraz innych drobnych pozostałości pylistych. Jeśli na ścianie występują nierówności i uszkodzenia trzeba je odpowiednio wypełnić. Można to rzecz jasna zrobić za pomocą masy szpachlowej. Powierzchni, które malowane wcześniej były emulsjami tworzącymi jednolite powłoki, nie musimy dodatkowo gruntować.

Farbami Dulux Family Zone malować możemy na dwa najpopularniejsze sposoby, czyli za pomocą wałka i pędzla. Pamiętajmy, że emulsji w żadnym wypadku nie należy rozcieńczać. Pomiędzy malowaniem pierwszej i drugiej warstwy zaleca się, w zależności od panujących warunków, zrobienie przerwy trwające około 2-4 godzin. Farby z omawianej serii należy nakładać możliwe równomierne ilości farby.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz