środa, 17 sierpnia 2016

Malowanie mebli – czym malować?Jak zaoszczędzić pieniądze i stworzyć piękne, nowe wnętrze? Wystarczy trochę kreatywności, dobra farba i można działać. Stare meble, dzięki malowaniu mogą zyskać zupełnie nowy wygląd. Po co wydawać pieniądze na nowe meble, skoro stare są jeszcze dobre i wymagają jedynie poprawek. Czasem zmiana koloru sprawia, że mebel wygląda zupełnie inaczej, a do tego ma już swoją historię, co sprawia, że wnętrze jest o wiele bardziej przytulne.

Jak więc zabrać się za malowanie mebli? Po pierwsze zastanówmy się jaki efekt chcemy osiągnąć, czy jedynie odświeżamy mebel, chcemy uwydatnić jego charakter, a może zakryć niedoskonałości i całkowicie zmienić kolor? Do każdej z tych rzeczy użyjemy zupełnie innego produktu, sprawdźcie co będzie najlepszym rozwiązaniem dla waszych mebli.

Lakier – stworzy na naszych meblach nieprzenikalny film, zabezpiecza przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Do wyboru mamy bezbarwne lub barwione lakiery.
Olej – jego funkcją jest zabezpieczenie mebla, wnika w strukturę drewna i odżywia ją. Jeśli mebel był już kiedyś olejowany przy renowacji powinna zostać wykorzystana ta sama metoda, w innym wypadku należy przygotować w odpowiedni sposób mebel, a to wymaga więcej pracy. Bardzo podobne działanie ma wosk, który również pielęgnuje i wnika w strukturę drewna.
Farba do drewna – nasza ostatnia propozycja to farba do drewna, która idealnie sprawdzi się w sytuacji gdy mebel jest już bardzo zniszczony i chcemy ukryć, a nie uwydatniać jego cechy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz